דבר המנכ"ל

"כשעידו היה בן 15 הוא עזב את ביה"ס ונשאר בבית. נער חכם מאוד, שקט וביישן מאוד, עסוק שעות במחשב, מבודד חברתית..."
-אמא של  עידו

כילד, לא הייתי מבין המקובלים. רחוק מכך. הייתי מאותם ילדים דחויים אשר לא מצאו את מקומם במדרג החברתי. אני זוכר ימים ארוכים במרכז החינוכי של הקיבוץ. לומד לבד, מעסיק את עצמי אחה"צ לבד ותמיד משווע לחברה. זיכרון זה הוא שמניע אותי להוביל את העשייה הכל כך חשובה בעמותת רקפת.

כבר כמה שנים שהתרבות הסובבת אותנו מקדשת את האנשים המוחצנים ומציירת השגת הצלחה, ע"י נראות תמידית, קולניות ואסרטיביות.

עבור אנשים שקטים ומופנמים, תרבות זו מקשה מאוד על ההתנהלות בעולם שלנו. נער ביישן מתקשה להתאים את עצמו חברתית כאשר אין הוא מעז להעלות תמונות לאינסטגרם או לצלם סרטוני יוטיוב בערוץ משלו. נערה שקטה תתקשה להיאבק על מקומה בסולם החברתי כאשר היא חוששת ונמנעת לחלוטין מלכתוב בכל קבוצות הוואטסאפ שהיא חברה בהן.

בהיעדר מענה מתאים, ביישנות עלולה להפוך לחרדה חברתית ובהמשך הדרך להפרעה כרונית עם פגיעה תפקודית רבה. לשבש באופן ניכר את חיי האדם החרד במישורים שונים של חייו: לימודים, עבודה וחברה. מתבגרים עם חרדה חברתית עלולים לבחור קריירה שאינה תואמת את כישוריהם האמיתיים, לגדול להיות אזרחים המתקשים לממש את עצמם ויכולותיהם בשוק העבודה או בחיי זוגיות ומשפחה.

החרדה החברתית היא הנפוצה מבין כלל החרדות המאובחנות כיום. חרדה חברתית משתקת כ 10% מבני האדם בכל רגע נתון ופוגעת ביכולתם לנהל אורח חיים נורמטיבי, גורמת להסתגרות, להימנעות ולפרישה ממצבים חברתיים. בישראל כ- 70 אלף מתבגרים עד גיל 18 הסובלים מחרדה חברתית אולם רק מקצתם פונים לסיוע, בשל חוסר מודעות או חשש מסטיגמה.

כל אדם וכמובן גם מתבגר ביישן או חרד חברתית, זכאי למעגל חברתי עשיר ורלבנטי להשתייך אליו, מסגרת חברתית-חינוכית מכילה ומעצימה המכירה ביכולותיו ומשפחה תומכת המעודדת אותו למצות את הפוטנציאל הרב הגלום בו.

עבור עידו ועבור אותם עשרות אלפי בני הנוער בישראל, הקמנו את רקפת.

"היום, לאחר השתתפות בקבוצה של 'רקפת', עידו בן 18, ואני ממש שמחה לספר שהוא מוקף בחברים וחברות רבים. בזמן כתיבת שורות אלו היום, נמצאים אצלו חברים. הוא מזמין והולך אל חברים, ולעיתים הם נשארים לישון אצלו.. היום רף הביישנות ירד כמעט למינימום, כי עידו עשה דרך ענקית כדי להגיע להישגים החברתיים שאותם כל כך רצה. ..."
-אמא של עידו

אבנר דפני,
מנכ"ל עמותת רקפת

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 צור קשר

רישום לפעילות
פנייה להתנדבות
להזמנת סדנה/הרצאה

דיוור מרץ

This site was created with Wix.com

 © כל הזכויות שמורות לעמותת רקפת 2018

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
לוגו של עמותת רקפת - פרח הרקפת
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube