ביישנות וחרדה חברתית

מאת נורית שי, אמא של עידו

שמי נורית, ואני רוצה לספר לכם על התהליך הנפלא שעבר עידו, הבן שלי, בזכות קבוצת רקפת. כשעידו היה בן 15 הוא עזב את ביה"ס ונשאר בבית. נער חכם מאוד, שקט וביישן מאוד, עסוק שעות במחשב, מבודד חברתית, אך עם רצון להיטיב עם עצמו ולנסות לבנות מעגלים חברתיים. הביישנות התבטאה לדוגמא, בחוסר יכולת ליצור שיחה פשוטה עם זרים, ואפילו לקנות משהו במכולת. בשילוב עם מטפל, הגענו אל אדם, מעמותת רקפת. כבר באותו השבוע עידו קבע פגישה עם אדם בראשון לציון. שיחת הכרות בבית קפה יחד איתי. אני התרשמתי מאוד מאדם וגם מהפעילות שמעולם לא שמעתי עליה קודם לכן.  גם אני הייתי ילדה ביישנית, והרעיון של אדם להקים קבוצת תמיכה ועזרה לנערים ונערות ביישניים פשוט קסמה לי. חשבתי מיד לעצמי, איך זה היה עוזר לי אם היתה קבוצה כזו כשאני הייתי נערה.

עידו היה נחוש לנסות להתמודד עם הביישנות ומיד רצה להצטרף לקבוצה. במשך כשנה עידו הקפיד להגיע למפגשים של  קבוצת רקפת. למרות המרחק מביתנו, המפגשים התקיימו בראשון ואנו גרים ברחובות, עידו ביקש שאביא אותו לכל מפגש ומפגש. במפגשים הם תרגלו בקבוצות קטנות מאוד יחסים בינאישיים, שיחות חולין, הכרויות, והכל דרך משחקים חוויתיים ומהנים.

היום עידו בן 18 ואני ממש שמחה לספר שהוא מוקף בחברים וחברות רבים. בזמן כתיבת שורות אלו היום, נמצאים אצלו חברים. הוא מזמין והולך אל חברים, ולעיתים חברים נשארים לישון אצלו. הוא יוצא יחד איתם לבלות לסרטים, מסעדות או סתם נפגשים לשיחה טובה. היום רף הביישנות ירד כמעט למינימום, כי עידו עשה דרך ענקית כדי להגיע להישגים החברתיים שאותם כל כך רצה.

בכל הזדמנות שאני פוגשת חברות שמספרות על ילדים או נערים ונערות ביישניים או מבודדים חברתית, אני מספרת להם על רקפת. מבחינתי זו ממש בשורה חדשה. אני רוצה לשתף כמה שיותר אנשים בקבוצות האלו, כדי שכמה שיותר נערים ונערות שחווים בדיוק את אותם קשיים, יוכלו להתמודד ולקבל כלים להתמודד עם הקשיים של חרדה חברתית וביישנות.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 צור קשר

רישום לפעילות
פנייה להתנדבות
להזמנת סדנה/הרצאה

This site was created with Wix.com

 © כל הזכויות שמורות לעמותת רקפת 2018

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
לוגו של עמותת רקפת - פרח הרקפת
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube