המלצה מליאורה, אמא למשתתפת באחת הקבוצות 

את עמותת רקפת גילינו בכוחות עצמנו בחיפושינו הרבים אחר מציאת פתרון לנערה מקסימה, נבונה ונורמטיבית אבל "ביישנית".

כמו פרח הרקפת – צנועה ונחבאת אל הכלים וזקוקה לפיתוח יכולות חברתיות כדי לפרוח ולזקוף את ראשה.

מהרגע שיצרנו קשר עם אדם חשין, מנכ"ל העמותה, ידענו שהגענו למקום הנכון.

הקבוצה נפגשת מדי שבוע ומשמשת מסגרת חברתית, הכוללת בני נוער בגילאי 15-18 לערך שמתמודדים עם צרכים דומים בתחום החרדה החברתית ואשר נדרשים בחיזוק הביטחון העצמי בסביבה חברתית ובפיתוח היכולת הטבעית להתחבר – הטמונה בכל אחד ואחד. המסגרת בעיקר מחזקת את היכולת למימוש הפוטנציאל שלהם באמצעות אסטרטגיות חברתיות, משחקים ודינמיקה קבוצתית.

הבת שלנו נמצאת במסגרת הקבוצה מזה כשנה ומצפה מדי שבוע לפגישה החברתית.

ההתחלה לא היתה קלה, בשל החשש והחרדה האישית בפני כל 'בלתי-נודע', אך האמונה בשירה ובכוחותיה הביאו אותנו לשכנעה להצטרף לקבוצה ממנה חששה, ובכל מפגש עלה מפלס האמון בקבוצה והחשש נעלם. בכל שבוע התחזק הרצון להשתתף ולהרגיש שייך ללא רתיעה חברתית.

תהליך העבודה מכוון משימות ויעדים, שהן מטרות ברות השגה, המהוות צעדים קטנים בשביל ההתקדמות האישי, אך התמיכה ובעיקר האווירה המקבלת והמכילה בשילוב המקצועיות והאנושיות של אדם ושל מנחי הקבוצה מקרינה אל בני הנוער את הביטחון ללכת בדרך ולחשוש פחות ופחות. כך גם בתוך הקבוצות מהם הם מגיעים (בביתם ובסביבתם, בקבוצות בית הספר וכד'), כשהם שואלים את עצמם: האם יקבלו אותי כאן? אני פוחד, מי יעזור לי? זו הופכת להיות קבוצת תמיכה לבני נוער דומים באישיותם. העמדת מטרות הפורצות את גבולות היכולת תוך טיפוח של חוויות משותפות, ובאווירה מקצועית ומקבלת הפכו לאבני היסוד ויצרו קבוצה מקסימה של בני נוער נורמטיביים שמצאו בעזרתו של אדם חשין מענה לצרכים.

בסבלנות ובקשב רב למעצורים הרגשיים, הצליחה הקבוצה לייצר מנגנונים להתגבר ולהתחבר גם בין הקבוצה עצמה וגם באמצעות משימות ביתיות ומשימות אישיות. לאט ובתהליך מותאם לקבוצה נוצר, עם הזמן, מרקם חברתי מגוון ומעניין של קבוצה איכותית המלמדת את עצמה להתגבר על הקשיים. ובאמצעות עבודה על יכולות חברתיות, אימון ע״י משחק, לימוד אסטרטגיות חברתיות – קיבלה בתנו ביטחון ועוז רוח ותעוזה להנכיח את עצמה חברתית, להביע עצמה בקול רם בקבוצת רקפת וכן להיות יותר משמעותית במעגלים החברתיים – מהם היא באה (בית הספר, חוגים, תנועת הנוער).

יישר כח לאדם שבאמונתו ביכולות של בני הנוער והיכרותו עם הצרכים האמיתיים שלהם מפתח קבוצות בכל הארץ.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 צור קשר

רישום לפעילות
פנייה להתנדבות
להזמנת סדנה/הרצאה

This site was created with Wix.com

 © כל הזכויות שמורות לעמותת רקפת 2018

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
לוגו של עמותת רקפת - פרח הרקפת
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube