בלי בושה, מודיעין NEWS, ספטמבר 2017

רקפת הוא ארגון נוער חדש ופחות שגרתי שנפתח במודיעין ומיועד לנערים ונערות בני 15-18 המתמודדים עם חרדה חברתית וביישנות. כל הפרטים
 

בין כל תנועות הנוער במודיעין שיפתחו בקרוב את שנת הפעילות החדשה, יהיה גם ארגון נוער מעט פחות שגרתי – כזה המיועד לנערים ונערות בני 15-18 המתמודדים עם חרדה חברתית וביישנות.

מאחורי הסניף המודיעיני החדש עומדת עמותת "רקפת", שכבר הקימה במקומות אחרים בארץ קבוצות דומות. הקבוצה החדשה תיפגש אחת לשבוע בימי א' בערב, ובה ישתתפו הנערים במסגרת של פעילות ארגון נוער המאפשרת להרחיב את המעגל החברתי ולתרגל חשיפה למצבים חברתיים במרחב מוגן ותומך.

את "רקפת" ייסד אדם חשין, שגם הוא התמודד עם חרדה חברתית כבר מגיל צעיר. חשין מעיד על עצמו שנעוריו בירושלים, וגם בהמשך השירות הצבאי שלו ולימודיו האקדמאיים בלונדון, עברו עליו בצל סבל נפשי רב ובידוד חברתי שהיה עבורו בלתי נסבל. חשין אובחן כסובל מחרדה חברתית רק בגיל 29, נחשף אל מפגשים קבוצתיים עם דומים לו והחליט ליזום אפשרויות כאלו גם עבור בני נוער בארץ, שעד אז לא היו קיימות. מפגשי ארגון הנוער של "רקפת" כוללים מפגש שבועי קבוע, שכולל פעולות חברתיות וגם תרגלו מצבים של מפגשים חברתיים שגרתיים כמו בילוי בקניון.

עוד מסביר חשין כיצד יכולים ההורים לזהות אצל המתבגר הפרטי שלהם את אותם תופעות: "אם הנער או הנערה שלכם מתעקשים להימנע מכל פעילות חברתית, בבית הספר או בתנועת הנוער, אינם נפגשים כלל עם חברים ונמנעים ממפגשים משפחתיים; אם הילדים מבקשים מכם להיות המתווכים שלהם מול מבוגרים אחרים, כמו מורים בבית הספר או מאמנים ומורים למוסיקה, אם הם מסרבים בתוקף להיות ב'מרכז העניינים' - מלחגוג בת מצווה ועד סירוב לקרוא את ההגדה בפסח, מסתגרים שעות בחדר, מסרבים לעיתים ללכת לבית הספר ואפילו "מתחלים" לפני פעילות חברתית – אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם העמותה כדי לבחון ביחד אם פעילות ארגון הנוער 'רקפת' מתאימה לנער/ה הפרטי שלכם".

את פעילות הקבוצה בעיר תוביל (בהתנדבות) אתי אבן חיים, בעלת תואר ראשון במדעי החברה, בוגרת קורס הכשרת מטפלים התנהגותיים. אבן חיים הגיעה לעמותה לאחר שנות עבודה רבות עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים במסגרות שונות (נוער בסיכון, מדריכה בהוסטל, רכזת תעסוקה, בני-נוער עם בעיות ריגשיות ובעיות התנהגותיות): "אני מאמינה מאוד בכוחה של הקבוצה ובעבודה המשותפת שלנו על-מנת לגלות ולהוציא את הכוחות הטמונים בכל אחד ואחת מאיתנו ובכך בעצם להביא לשינוי הרצוי.

עוד מוסיפה אבן חיים: "אותי באופן אישי מאוד מרגש לגלות את השינויים ההדרגתיים והמשמעותיים המתרחשים בקרב החברים שלנו. הבונוס העיקרי הוא שכל התהליך נעשה תוך כדי הרבה הנאה וכיף באווירה מאוד מכבדת ונעימה. אני מקווה שבעקבות פתיחת קבוצת 'רקפת' בעיר נוכל להגיע לעוד ועוד בני נוער המתמודדים עם חרדה חברתית".

בעמותת "רקפת" מדגישים שהפעילות היא דיסקרטית ובתשלום סימלי ונעשית בשיתוף פעולה עם היועצות החינוכיות בבתי הספר. הפעילות מותאמת לבני נוער מגיל 14 ועד סיום התיכון.

מאת: ערן קמינסקי, מערכת מודיעין NEWS.
 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 צור קשר

רישום לפעילות
פנייה להתנדבות
להזמנת סדנה/הרצאה

This site was created with Wix.com

 © כל הזכויות שמורות לעמותת רקפת 2018

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
לוגו של עמותת רקפת - פרח הרקפת
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube