עמותת רקפת

הבית למתבגרים ולבוגרים
המתמודדים עם הימנעות וחרדה חברתית

הייחודיות שלנו

הקבוצה שמה דגש על פיתוח הקשר בין חברי הקבוצה גם לאחר שעות המפגשים. לכן אנו מקיימים מפגשים בלתי פורמליים ויוצאים למקומות כמו בתי קפה, לונה פארק וכו'.

המנחים בעלי ניסיון עשיר בהנחיה ספציפית מול אנשים בעלי חרדה חברתית ומביאים איתם רגישות לאוכלוסייה זו.

 

בכל קבוצה יש לפחות מנחה אחד שהתמודד בעצמו עם חרדה חברתית או עם ביישנות.

הקבוצה עושה שימוש בתרגילים ייחודיים שפיתחנו, חלקם מתחום הדרמה והתיאטרון, להנעת בני נוער שמתמודדים עם חרדה חברתית.

 

האווירה במפגשים קלילה וכיפית, ומשלבת איזון בין תמיכה והנאה, לבין הנעה להתמודדות מאידך גיסא.

 

הקבוצה אינה קבוצה טיפולית, אלא קבוצה חברתית-תרגולית. הקבוצה יכולה להשלים טיפול פרטני בהקשר של חרדה חברתית למי שמחפש חשיפה לסיטואציות חברתיות באווירה מוגנת ותומכת.

 

הקבוצה אינה מוגבלת בזמן, ומשמשת לבני הנוער מסגרת חברתית קבועה ותומכת.

הקבוצה פועלת במתכונת של קבוצת רכבת - חברים חדשים מצטרפים תדיר ואחרים עוזבים בזמנם. מבנה זה מאפשר התנסות חוזרת ביצירת קשרים חדשים ומביא לשיפור ביכולת החברתית הזו.

למי מיועדות

הקבוצות החברתיות של עמותת "רקפת" מיועדות לבני נוער (18-11) נורמטיביים ואיכותיים ממסגרת החינוך הרגיל, מופנמים וביישנים המתמודדים עם חרדה חברתית ומעוניינים להרחיב את המעגל החברתי ולתרגל חשיפה לסיטואציות חברתיות על מנת לשפר יכולות חברתיות. אנחנו פעילים בקריות, חיפה, טבעון, נתניה, מודיעין, הוד השרון, הרצליה, כפר סבא, פתח תקווה, גבעתיים, תל אביב, ראשל"צ, חולון, רחובות ואשדוד.
 

אנו עובדים על הקמת סניפים נוספים, לפי צורך. אם אין קבוצה באזורכם, שלחו הודעה ונבחן הקמה של קבוצה כזו.
קבוצות הגיל הן 11-12 , 12-14, ו15-18.


הקבוצה אינה מתאימה לבני נוער שמתמודדים עם קושי חברתי על רקע של פיגור התפתחותי, תסמונת אספרגר או נמצאים על הרצף האוטיסטי. כמו כן, הקבוצה אינה מתאימה למי שסובלים מבעיה נפשית אחרת והחרדה החברתית אצלם היא עניין נלווה ומשני. כלומר מי שסובל מסכיזופרניה, דו-קוטביות, או מחלה נפשית אחרת.

איך זה עובד

בפגישה נוכחים עד 12 משתתפים. פגישת קבוצה לגילאי 15-18 אורכת שעתיים. בקבוצות הצעירות (11-12, 12-14) הפגישה אורכת שעה וארבעים וחמש דקות. במהלך הפגישה מוקדש זמן מסוים לשיתוף אישי, אך החלק העיקרי בפגישה הוא תרגול של חשיפה לסיטואציות חברתיות. התרגול מתבצע באווירה תומכת, בגובה העיניים ועל ידי מדריכים מנוסים. תרגילים לדוגמה הם: הרצאה לפני קהל, תרגילי חשיפה אישית, ויכוחים (debates), משחקי חברה, תרגילי דרמה ותיאטרון, הפעלות תנועה, סימולציות ועוד.
ההתנסות המתמשכת בפעילות חברתית שהיא גם מאתגרת וגם מהנה גורמת לשינוי תפיסתי: החוויה החברתית הופכת לנעימה במקום מאיימת. ההשתתפות במגוון תרגילים בין-אישיים מאפשרת צמיחה אישית ונינוחות בסיטואציות חברתיות בחיי היומיום - "הייתי שם, עשיתי את זה, אין ממה לפחד".
נוסף על המפגש השבועי, אנחנו מקיימים עם חברי הקבוצות מפגשים בלתי פורמליים כמו יציאה לבתי קפה, ללונה פארק, לפיקניק כו'.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 צור קשר

רישום לפעילות
פנייה להתנדבות
להזמנת סדנה/הרצאה

This site was created with Wix.com

 © כל הזכויות שמורות לעמותת רקפת 2018

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
לוגו של עמותת רקפת - פרח הרקפת
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube